O mně

MŮJ PŘÍBĚH

 

Jak to všechno začalo...

Jsem Petra a mám pro vás náramky na dlani. Moje tvůrčí cesta začala už v devadesátých letech, kdy jsem si jako malá a jako spousta z vás připínala zavírací špendlík na džíny a upletla nespočet pestrobarevných náramků přátelství. Pak jsem měla tvůrčí pauzu a navázala jsem až jako studentka jednoho letního dne v roce 2009, kdy jsem v mamčině časopise Praktická žena náhodně objevila článek o ketlovaném náramku (z korálkových perliček, připevněných kovovými nýtky na očkovém řetízku) a zatoužila jsem si ho vyrobit. Jako vždy, když se do něčeho pustím, i tehdy jsem hned vytvářela nadprodukci a poté, co jsem podarovala všechny příbuzné a známé, stála jsem před otázkou, buď s tím skončit, nebo to posunout k občasnému přivýdělku. Zvítězilo moje tvůrčí já a tvořila jsem dál, odvahu a nekončící nadšení mi dodávali první prodané výrobky lidem, kteří mě neznali a utvrdili mě v správném směřování. 

Brzy jsem do naší rodiny přinesla první živnostenský list. Nebylo to nakonec nic složitého. V té době se opravdu narodila značka Bijoux Paradis a já mohla neomezeně tvořit, a navíc se i setkávat na jarmarcích a trzích s vámi, mou báječnou a potřebnou inspirací.

IMG_20191014_161701IMG_20190928_101548_276

Od začátku už tedy uplynulo víc jak 10 let a za tu dobu jsem potkala svého skvělého muže Jirku, stihla jsem se vdát a mít dvě dcerky. V tom tvůrčím ohledu stále a snad čím dál víc cítím jedinečné flow (plynutí) kdykoliv zasednu ke svému přeplněnému pracovnímu stolu a tvořím. Nejčastěji večer, když děti spí a často si říkám, že už bych měla jít spát, ale stále mě napadají další barevné kombinace, které „musím“ zkusit.

 

Jak tvořím...

Vyrábím jen to, co se mi líbí a i Vaše osobní přání plním podle svých principů, tak aby výsledek odpovídal mému jedinečnému rukopisu. Nejsou mi cizí jemné nuance barev jako lososová, mintová, skořicová či fuchsiová, nad kterými můj manžel jen pobaveně zvedá obočí. Pokud jste žena, tak mi asi rozumíte. Pokud jste muž, tak možná méně, ale třeba vás podceňuji. :) Za každým svým výrobkem si stojím, sama bych je všechny nosila, jen nemám tolik rukou, a proto jsem ráda, když si najdou cestu k Vám a přenesou na Vás trochu toho entuziasmu, který do něj vlévám. Ruční a láskyplnou českou tvorbu nic nenahradí.

Z potřeby být vám k ruce, jednoduše, intuitivně a přehledně, vznikl i tento e-shop, který je přesně takový... Jen si vybrat!

 

A na závěr nějaká FAKTA, aneb JÁ V KOSTCE :)

Mám skvělou paměť na data, svátky, narozeniny a všemožná i nemožná výročí, většinou neužitečná. Odjakživa si pletu pravou a levou, v autě potřebuji hlásit odbočku cca 100 metrů předem. Říkám tomu porucha pravolevé orientace, která asi neexistuje. Mám nižší tlak a vyšší postavu. Původně jsem z malebné vesničky Doudleby, teď žiji v ulici s názvem Malebná v Českých Budějovicích. Miluji levanduli, hořkou čokoládu a babí léto. Nesnáším cibuli (ale do guláše ji dávám) a ranní vstávání. Od malička mě fascinovala dvojčata a teď jedna doma máme. Od té doby tolik nevěřím na znamení zvěrokruhu, protože když se dvě stvoření narodí v rámci  dvou minut a přesto je každá úplně jiná... Každý jsme opravdu originál. :)

 

Už jste se tu porozhlédli? Máte už svého favorita? Nebo vlastní představu? Napište mi a nějak to vyladíme. Nebo mi napište jen tak Vaše postřehy, zpětná vazba je nejlepší směrovka… Kontakt najdete zde.

Děkuji Vám a přeji pohodový den

Petra

Bijoux Paradis

P.S.: Zvláštní poděkování patří mému Jirkovi, naší Denisce a Diance, mým i manželovým rodičům, bráchovi, celé široké rodině, přátelům a všem zákaznicím a zákazníkům, kteří mi umožňují tvořit a podporují mě.

5 anderlova